Close
Skip to content

Profesyonel Mantolama Hizmeti

Mantolama hizmetleri alarak binaların enerji tasarrufu sağlamasına yardımcı olabilirsiniz. Isı geçirgenliğini minimuma indirgeyen mantolama hizmetleri, eski ve yeni tüm binalarda uygulanabilir. Bu özelliği sayesinde istediğiniz her yapının çok daha verimli olmasına yardımcı olan ısı yalıtım uygulamaları, enerji tasarrufu sağlayarak bütçenizin de korunmasına yardımcı olur. Hızlı uygulama imkanı ile dört mevsim boyunca tercih edebileceğiniz binalardaki ısı yalıtım uygulamalarını son teknolojik ekipmanlarımız, kaliteli ısı yalıtım malzemelerimiz ve özenli işçiliğimiz ile hayata geçiriyoruz. İş veya evsel yaşam alanlarında beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayan firmamız, ölçeği ne olursa olsun her yapının ideal bir şekilde ısı yalıtım işleminin yapılmasını sağlıyor. Çeyrek asra yaklaşan tecrübesi ile hizmet arzını sürdüren markamız, dört mevsim boyunca iç mekanların konforlu birer yaşam alanlarına dönüşmesine olanak sağlıyor. Binanın mukavemetini artıran bu hizmetler binanın iç ve dış yüzeylerini ayrı ayrı uygulanabilir. Mantolama hizmetiyle binalarda ısı yalıtımı için tercih edilen bu sistemler sayesinde kışın ısınma giderlerinden büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

 


Mantolama

 

Dört Mevsim Doğru İklim İçin Mantolama

Yaz aylarının kavurucu sıcağının iç mekanları yansımasını istemiyorsanız eski ve yeni tüm binalar için uyguladığımız ısı yalıtım sistemlerini tercih edebilirsiniz. Isı kaybının engellenmesi ve ısı geçişinin önlenmesi için tercih edebileceğiniz sistemler, farklı sıcaklık değerlerindeki ortamların doğru bir şekilde yaratılmasına yardımcı olur. Enerji verimliliği performansını üst düzeye çıkartmak için tercih edebileceğiniz bu teknikler, ülkemizde enerji verimliliği kanunu kapsamında bir zorunluluk haline getirilmiştir. Kompozit yalıtım malzemeleri ile gerçekleştirdiğimiz mantolama işlemleri ile binanız için enerji kimlik belgesine sahip olabilirsiniz. 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında binaların ihtiyacı olan enerji kimlik belgeleri, yalıtım özellikleri ile sera gazı salınımı seviyesi, enerji tüketimi sınıflandırması ve binanın enerji ihtiyacı gibi birçok konuda beklentilerinizi doğru bir şekilde karşılar. Bu hizmetlere sahip olmak sadece binanızda enerji tasarrufu sağlamanıza ve konforlu bir ortama sahip olmanıza yardımcı olmaz, aynı zamanda çevrenin korunmasına ve enerji israfının önlenmesine de yardımcı olur.

 


Mantolama

 

Enerji Kaynaklarını Verimli Kullanmanın En Kolay Yolu Dış Cephe Mantolama Yaptırmak

Enerjinin verimli ve etkin bir şekilde kullanılabilmesi için binalarda zorunluluk haline gelen bu sistemi beyaz eşyalarınız ile örneklendirebilirsiniz. Nasıl ki çamaşır makinesi veya buzdolabı satın alırken enerji sınıfına dikkat ediyorsanız binalarda da enerji sınıfına dikkat etmeniz gereklidir. Enerji sınıfına sahip olan buzdolapları veya çamaşır makineleri, uzun vadede hem elektrik faturalarının azalmasına yardımcı olur hem de çevrenin korunmasına yardımcı olur. Aynı şekilde binalarda da uygulanan mantolama sistemleri sayesinde A sınıfından G sınıfına kadar geniş bir çerçevede enerji kimlik belgesine sahip olabilirsiniz. Son teknolojik ekipmanlar ve nitelikli işçilik hizmetleri ile uyguladığımız binalarda ısı yalıtımı işlemlerinde ısı geçirgenliği en aza indirgemek için dübel kullanımını minimuma indiriyoruz. Dübeller, yalıtım panellerinde delik açtığı için ısı geçirgenliğine sebep olur. Yalıtım malzemelerinin binaya entegre edilmesi için kullanılan dübellerin minimum şekilde kullanılması, ısı geçirgenliğinin en aza indirilmesine yardımcı olur. Bu noktada işçilik de oldukça önemlidir. Nitelikli bir ısı yalıtımı istiyorsanız tercih edebileceğiniz ısı yalıtım hizmetlerine iletişim kanallarımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu aya özel %10 indirim fırsatından faydalanmak için bize e-posta, telefon veya direkt olarak yüz yüze görüşme imkanı ile ulaşmanız mümkündür. +90 532 520 88 20 no.lu telefonumuzdan bize kolayca ulaşabilirsiniz. E-posta ile iletişime geçmek istiyorsanız info@e-mantolama.com üzerinden bizimle kolaylıkla irtibat kurabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında yüz yüze görüşmek isteyenler içinse Zafer Mah. Necip Fazıl Kısakürek Cad. Çeşme Sok. No:7 İSTANBUL üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

 


Mantolama

 

Binanızın Enerji Kimlik Belgesi Var mı?

Eski ve yeni tüm binalar için yasal bir zorunluluk olan enerji kimlik belgesine sahip olmak için bizimle iletişime geçin. Alanında uzman olan müşteri temsilcilerimiz, enerji sınıfı ve ısı yalıtımı ile ilgili aklınıza takılan tüm sorular hakkında beklentilerinizi doğru bir şekilde karşılayacaktır. Kolay bir şekilde alabileceğiniz bu hizmetler 1 yıl garanti kapsamı altındadır. Binaların sadece enerji yalıtımla sahip olmasını sağlamayan, aynı zamanda daha estetik bir görünüme sahip olmasına yardımcı olan ısı yalıtım sistemlerimiz, binaların çok daha estetik görünmesine olanak tanır. Kompozit yalıtım malzemeleri ile gerçekleştirdiğimiz işlemler sonrasın yalıtım malzemesinin üzerini dış cephe sıvası ile kaplıyoruz. Sıvanan bölümleri yeni bir renge boyayarak binanızın çok daha yeni görünmesini sağlıyoruz. Çevresel estetiğin de sağlanmasına yardımcı olan bu hizmetler sayesinde, evinizdeki yakıt giderlerinden büyük ölçüde tasarruf edersiniz. Yaz aylarında da ortamların soğutulması için tercih ettiğiniz vantilatör ve klima kullanımını minimuma indirgemenize olanak sağlayan hizmetlerimize tek tıkla ulaşmanız mümkün.

Mantolama İle Kompozit Yalıtım Malzemelerinin Gücünü Keşfedin

Bina içlerinde yaşayan insanların ve diğer canlıların nefes alan yapılara sahip olmasına yardımcı olan yalıtım malzemelerimiz oldukça avantajlıdır. Uygun fiyatı ile herkes için ulaşılabilir olan kompozit yalıtım malzemeleri, binalarda estetik bir görünüm oluşturmasında yardımcı olur. Hafifliği sayesinde binanın yük dayanımını olumsuz yönde etkilemeyen bu malzemeler akustik iletkenlik ve elektrik iletkenliği gibi çeşitli özelliklere sahiptir. Termal dayanımı yüksek olan bu ürünler korozyona karşı da dirençlidir. Yüksek mukavemet gerektiren alanlarda tercih edilebilen kompozit yalıtım malzemeleri, binaların dayanıklılığının artırılmasına yardımcı olur. Yüksek sıcaklıklara karşı oldukça dayanıklı olan bu malzemeler, yangın durumunda binanın korunmasına yardımcı olur. Yanmaz özellikte olarak nitelendirilen kompozit yalıtım malzemeleri, termal şoklara karşı da dirençlidir. Sağlam ve sağlıklı yapılar içerisinde yaşamını devam ettirmek isteyenlerin tercihi olan bu ürünler sayesinde tek katlı binalarda %25’e varan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

İç Mekanların Havası Aynı

Değişen mevsim koşullarında hiç ortamların iklimini idealize etmek için tercih edebileceğiniz malzemeler, ekonomik şartlar altında sağlıklı yapılara sahip olmanıza yardımcı olur. Isıl enerji miktarını sınırlandırılmaya yardımcı olan kompozit yalıtım malzemeleri, aynı zamanda ses yalıtımın da yapılmasına yardımcı olur. Çok katlı binalarda %40’a varan enerji tasarrufunun yapılmasına olanak tanıyan bu ürünler, enerjini niteliğini arttıran özelliklere sahiptir. Nem tutmadığı için ortamlarda bakteri ve küf gibi oluşumları da engelleyen bu ürünleri uzun yıllar boyunca gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Fermantasyon ve çürümeye karşı ultra dayanıklı olan bu ürünler, çevre şartını sağlayarak sağlıklı bir ortama sahip olmanıza yardımcı olur. Yanıcı olmadığı için yangın ve diğer doğal afetlere karşı korunaklı bir yapıya sahip olmanızı sağlayan ısı yalıtım malzemeleri, buhar difüzyon direnci yüksek oldukları içinde tercih edilirler. Düşük ısı iletim katsayıları sayesinde ısı yalıtımı için beklentilerinizi doğru bir şekilde karşılayan bu ürünler ses yalıtımı da sağladıkları için ortamların akustik konforunun korunmasına yardımcı olur. Ortamların sessiz ve konforlu bir yaşam alanlarına dönüşmesi için tercih edebileceğiniz yalıtım malzemeleri ses absorbiyonu için oldukça önemlidir. Tel bir malzeme ile birçok avantaj elde etmek için daha fazla beklemeyin. Hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz müşteri temsilcimiz sayesinde ekibimizin ücretsiz keşif için binanızın bulunduğu lokasyona gelmesini sağlayın ve rekabetçi fiyatlarımızdan hemen yararlanın. Binanızın iklimsel konforunu korumak için tercih edebileceğiniz hizmetler sayesinde yaşam alanlarınızın niteliğini zahmetsizce artırmak bizimle mümkün.

 


Mantolama

 

Mantolamanın Faydaları

Mantolama hizmeti ile binalarun dış yüzeyindeki kompozit yalıtım malzemelerinin kaplanması tekniği kullanılarak yapılan özel bir ısı yalıtımı sistemidir. Mantolama uygulaması; güvenli, ısı yalıtımını düzenleyen ve tasarruf sağlayan bir sistemdir. Mantolama, yeni binalar ile eski binaları enerji verimlilk performansını olumlu ölçüde artırmak için uygulanabilmektedir. Mantolama tekniği aynı zamanda bina güçlendirme çalışmalarında da uygulanabilmektedir. Mantolama tekniği, Avrupa ülkelerinde 1970’li yıllardan itibaren (ETICS) yani, “External Thermal Insulation Composite System” adı altında uygulanmaktadır. Ülkemizde enerji verimliliği kanununun yürürlüğe girmesinden sonra en çok tercih edilen dış cephe ısı yalıtımı uygulamasıdır.

Standartlara uygun olarak yapılan mantolama uygulamasının belli başlı faydaları aşağıdaki gibidir.

 • Yaz aylarında ısı kazançlarını, kış aylarında da ısı kayıplarını önleyerek enerji tasarrufu sağlar.
 • Konforlu ve sağlıklı yaşam alanlarının oluşturulmasına katkı sağlar.
 • Yapı elemanlarını kar, yağmur vb. atmosferik etkilerden koruyarak bina ömrünü uzatır.
 • Cephede oluşacak çatlakları ve hasarları önler.
 • Dış duvarlardaki demir donatıları koruyarak korozyon oluşumunu engeller.
 • Bina iç yüzeylerinde terleme sonucu oluşan nem ve küf oluşumunu engeller.
 • Isı yalıtımı sağlamasının yanında su yalıtımı da sağlar.
 • Yakıt tasarrufu sağladığı için çevrenin korunmasına katkı sağlar.
 • Kullanılan malzemeler alev almaz sınıfta yer aldığı için yangın yalıtımı işlevi de görür.
 • Mantolama Malzemeleri

 


Mantolama

Mantolama sistemleri için kullanılacak malzemelerin en önemli özelliği ısı iletim katsayılarının düşük olmasıdır. Isı iletim katsayısı, kullanılan malzemenin ısıyı ne kadar ilettiğini gösterir. İstenilen diğer özellikler ise aşağıdaki gibidir.

 

Mantolama malzemeleri;

 • Su ve nemden etkilenmemelidir.
 • Yanmaz ve alev geçirmez olmalıdır.
 • Basınç dayanımı yüksek olmalıdır.
 • Çekme dayanımı yüksek olmalıdır.
 • Buhar difüzyon direnci yüksek olmalıdır.
 • Isı tutuculuğu yüksek olmalıdır.
 • Sıva tutuculuk yüksek olmalıdır.
 • Kolay işlenebilir olmalıdır.
 • Boyutsal kararlığı yüksek olmalıdır.
 • Kokusuz olmalıdır.
 • Uzun ömürlü olmalıdır.
 • Ekonomik olmalıdır.
Bu özelliklerin tamamının bünyesinde barındıran yalıtım malzemesi olmadığı için, tüm şartların eşit olması durumunda, malzemenin ekonomik olması uygulama maliyeti açısından önemlidir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]